Patroni soutěže

Každoročně se patrony soutěže stávají slavné osobnosti. Podívejte se,
jaké známé tváře soutěž Pangea podpořily.

2018/2019

Vladimír Kořen - Patron soutěže Pangea

Vladimír Kořen

televizní publicista a moderátor Zázraků přírody
patron za téma Příroda

Vladimír Kořen (* 30. prosince 1973 Teplice) je český televizní publicista a moderátor, který se stává klasikem televizního zpravodajství z oblasti ekologie a vědy. Po absolvování Gymnázia Teplice vystudoval žurnalistiku se zaměřením na politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Václav Hudeček - Patron soutěže Pangea

Václav Hudeček

houslový virtuos
patron za téma Hudba

Václav Hudeček (* 6. července 1952 Česko) je český houslový virtuos. Václav Hudeček patří ke stálicím českého koncertního umění. Ve věku patnácti let, dne 12. listopadu 1967 vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra.

2017/2018

Aleš Loprais - Patron soutěže Pangea

Aleš Loprais

automobilový závodník
patron za téma Doprava

Aleš Loprais (* 10. ledna 1980 Olomouc) je český automobilový závodník, jezdec dálkových motoristických závodů, zejména v Rallye Dakar, kde závodil v roce 2006. Jeho strýcem je český motoristický závodník a vítěz Rallye Dakar Karel Loprais.

Radek Jaroš - Patron soutěže Pangea

Radek Jaroš

horolezec
patron za téma Sport

Radek Jaroš (* 29. dubna 1964 Nové Město na Moravě) je český horolezec a autor knih. Je rozvedený, má dceru Andreu a syna Ondřeje. Stal se 15. horolezcem na světě a prvním Čechem, který vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Je členem novinářského profesního sdružení Czech Travel Press.

2016/2017

Dana Morávková - Patron soutěže Pangea

Dana Morávková

herečka
patron za téma Medicína

Dana Morávková (* 29. července 1971 Písek) je česká herečka, moderátorka, choreografka a bývalá krasobrulařka.

David Vávra - Patron soutěže Pangea

David Vávra

herec a architekt
patron za téma Architektura

David Vávra (* 10. ledna 1980 Praha) je český architekt, herec a spisovatel. Společně s Milanem Šteindlerem v 70. letech 20. století v Praze spoluzakládal divadlo Sklep. Pochází z Prahy-Braníku, kde vyrůstal a kde dodnes bydlí. K tomuto místu se vztahuje celý jeho život. Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze.